Grudzień 2017


Dziergowice - Żywa szopka.     64 km          30-12-2017
   

Wyjazd do Dziergowic by zobaczyć "Betlejem”, czyli żywą szopkę Bożonarodzeniową foto, wewnątrz szopki znajdują się różne zwierzęta. Trasa wyjazdu: Rybnik, Sumina - tu pamiątkowy obelisk z okazji 600 lecia Suminy foto, Górki Śląskie, Szymocice - wyremontowany wiadukt nad byłą kolejką wąskotorową foto i spotkanie z panią Agnieszką foto, Nędza, Kuźnia Raciborska, w prawo na "Dyrekcyjną" i ścieżką leśną, gdzie znalazłem pamiątkowy kamień "św. Hubertowi Lotar" foto i dalej w stronę Dziergowic, tu cel wyjazdu żywa szopka Bożonarodzeniowa foto. Odwiedziłem też "Nasz Dworek" niestety zamknięty foto. Powrót przez Solarnię foto i drogą leśną Zakazana - tutaj miłe spotkanie ze znajomymi foto, dalej ścieżką leśną obok lotniska foto i wyjazd na ul. Rudzką kierując się w stronę Rudy Kozielskiej obok tartaku foto i na Brantołkę, gdzie umówiłem się wcześniej na spotkałem z znajomymi foto. Dalej to ścieżką leśną do Stodół, Orzepowice i Rybnik. Dzień ten oferował w wspaniałe widoki dzięki niskiej temperaturze i wschodzącego słonka. Pogoda wspaniała z rana mróz ok -7°C i słonko do godzin wieczornych. Cała trasa wg licznika to 66.06 km. Wyjazd ten dał końcowy wynik tj. ponad 5000 przejechanych km w ciągu roku, z czego jestem zadowolony.

Więcej zdjęć TU
Pieczątka i kalendarz:

Rodzinne odwiedziny. 30 km     26-12-2017

Wyjazd celem odwiedzenia rodzin w Pszowie i w miejscowości Piece, a przy okazji wykonać kila zdjęć z ciekawszych miejsc m.in. krzyż przydrożny z 1827 roku foto, hałda "Szarlota foto, szyb "Leon III" z KWK Rydułtowy foto, pamiątkowy kamień w parku Hvidovre foto, były cmentarz ewangelicki na osiedlu Na Wzgórzu foto, stawy hodowlane na "Księżoku" - las Rosochacz foto. Trasa: Rybnik, Niewiadom, Rydułtowy, Pszów, osiedle Na Wzgórzu, osiedle Orłowiec, Piece, Jejkowice, las Rosochacz i do domu. Pogoda dopisała, ale wiatr skutecznie utrudniał jazdę. Cała trasa wg licznika to 31 km.

Więcej zdjęć TU

Bargłówka - grillo-wędzarnia.    44 km        22-12-2017

Wyjazd do Bargłówki, a dokładnie po zamówione wędzone. Trasa: Rybnik, Stodoły, Rudy, drogą leśną Kotlarska do skrzyżowania ze ścieżką "Żółtą" dalej to odszukanie "Hajderówki" foto, a następnie do drogi leśnej "Czajkowa" foto i do kamienia "ORŁY" foto. Duktem leśnym "Na Orły" do ul. Raciborskiej, gdzie stoi kamień: "Lasy Państwowe" foto, dalej to już cel wyjazdu, czyli Grillo-wędzarnia - tu zakupiłem to, co zamówiłem wcześniej foto i dalej się wędziło foto. Droga powrotna to Rudy,  Stodoły, Orzepowice i Rybnik. Pogoda nie łaskawa, padał deszcz. Tu należą się serdeczne podziękowania dla właściciela grillo-wędzarni jak i personelu za miłą obsługę i za znakomite wędzone. Cała Trasa wg. licznika to 44.90 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:
Rybnik - ul. Kotucza - Targowisko.    7 km      15-12-2017r.


Wycieczka piesza w celu przejścia nowo otwartą po remoncie ul. Kotucza foto, na której powstała ścieżka rowerowa połączona z ścieżką nad rzeką Nacyna tzw. Bulwar foto i ścieżką rowerową na ul. Gliwickiej foto. Dzięki tej inwestycji jest umożliwiony przejazd od Ronda Europejskiego, ul. Gliwicką do Ronda Gliwickiego, ul. Jana Kotucza do mostu nad rzeką Nacyna i Bulwarem do ul. Rudzkiej. Długość ścieżki to ponad 4 km. Dalsza piesza wycieczka to Park im.św. Jana Sarkandra - tu Kaplica ks. Edwarda Bolika foto i zabytkowy Kościółek Akademicki pw. Wniebowzięcia NMP z poł. XV w foto, dalej to Plac Wolności foto, rynek foto i targowisko foto, gdzie odebrałem obuwie z naprawy z zakładu pana Piotra Knesza foto – polecam.

Więcej zdjęć: TU
Wizytówka:

Droga Regionalna Racibórz - Pszczyna.      34 km       13-12-2017

Jest to nietypowy wyjazd w celu udokumentowania miejsc, przez które przebiegać będzie Droga Regionalna Racibórz - Pszczyna. Trasa przejazdu: Rybnik rynek foto, Paruszowiec - budowa Tężni Solankowej foto, Piaski, Kuźnia Ligocka, Gotartowice tu pierwsze zdjęcia z miejsca gdzie przebiegać będzie droga foto, dalej Kłokocin, miejsce gdzie powstaje tzw. Węzeł Gotartowicki foto, las Królewiak, obok leśnej mogiły foto, Węzeł Świerklański foto, obok KWK Chwałowice foto, Brzeziny Chwałowickie, Węzeł Chwałowicki foto, Park Kozie Górki - Restauracja "Hajda" foto, ul. Jankowicką do Węzła Śródmiejskiego foto i Węzła Wodzisławskiego foto. Trasy tej nie można zakwalifikowywać, jako rowerowa, gdyż połowa trasy to polne ścieżki foto lub leśne zdewastowane przez maszyny drogowe foto i najprawdopodobniej przejazd tą samą trasą będzie niemożliwy z uwagi na postępujące prace przy budowie drogi. Cała trasa wg licznika to 36.74 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczatka:Rudy - Bargłówka - Pilchowice.    54 km.     09-12-2017.


Wyjazd do Bargłówki a dokładnie do Grillo-wędzarni na wędzone. Trasa: Rybnik, Gzel - Rybaczówka tu trafiłem na przygotowania do wigilii foto1, foto2 , Stodoły, Paproć - dalej brak mostka nad rzeką Ruda foto i wyburzono ruiny domu foto dalej to Rudy i Informacja Turystyczna w której można zrobić zakupy foto, następnie Brantołka i sklep foto. Drogą leśną Kotlarską z której skręciłem w lewo do budującej się wieży obserwacyjnej foto1, foto2,  dalej z Kotlarskiej w prawo na uroczysko "Orły", gdzie kiedyś zbierali się powstańcy, a obecnie stoi pamiątkowy głaz foto, Brantołka - tu odwiedziłem kolegę Krystiana foto1, foto2 i jego muzeum "Szpargały Omy Gertrud" miejsce godne zwiedzenia, dalej to już cel wyjazdu, czyli Grillo-wędzarnia foto. Powrót: Bargłówka, ścieżką leśną do Pilchowic - tu spotkałem psi zaprzęg foto, kawiarnia "Kaprys" foto1, foto2, drogą Trześniówka obok bunkrów foto do Ochojca dalej ul. Gliwicką, hotel "Korona" foto1, foto2 do Wielopola i Rybnika. Pogoda dopisała, choć w lesie mokro, błotno, grząsko foto i ciężko się jechało. Cała trasa wg licznika to 56.48 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątli i wizytówka:
Drewniane Znaczki Turystyczne: prywatne zbiory Krystian Tischbierek:
wykonanie LuKaS