Kwiecień


Zawiść.         325 km       28-04-2017

Wyjazd do Zawiści woj. opolskie po wnuczkę. Ruszyliśmy o godz. 09,00 w kierunku Gliwic na węzeł Gliwice Bojków na autostradę A4 i autostradą aż do zjazdu na Drogę Wojewódką 423 Transportową węzeł Krapkowice, dalsza trasa przebiegał przez miejscowości: Malnia, Przywory, Opole, Zawada, Bierdzany, Trzebiszyn, Kuniów, Krasków, Bogacica, Bogacka Szklarnia, Wierzchy, Szum i miejsce docelowe Zawiść. Z powrotem to: Domaradzka Kuźnia, Pokój, Krzywa Góra, Kup, Dobrzeń Wielki, Dobrzeń Mały, Czarnowąsy Opole, Boguszyce, Zimnice Małe, Krapkowice, Komorno, Większyce, Koźle, Bierawa, Lubieszów, Kuźnia Raciborska, Rudy i do Rybnika. Pogoda deszczowa, a w obrębie Opola i nie tylko liczne objazdy. Piękne podziękowania należą się koledze Luckowi za poświęcony czas i samochód, który osobiście prowadził. Cała trasa wg GPS-u to 324 km.

Więcej zdjęć TURajd "Witaj wiosno" z MOSiR i PTTK Rybnik 34 km  23-04-2017


"Witaj wiosno" z PTTK oddział Rybnik oraz MOSiR Rybnik. Wspaniała impreza, która odbyła się w Rybniku - Kamieniu z metą w Barze "Stodoła". Było pięknie, były konkursy, nagrody i puchary. Pogoda wspaniała było deszczowo, śniegowo, gradowo i wietrznie. Na mecie pojawiło się sporo rowerzystów co bardzo cieszy i napawa optymizmem na więcej takich imprez. Piękne podziękowania dla organizatorów, uczestników oraz personelowi "Stodoły". Zapraszam do fotorelacji klikając pod miniaturkami na TU. Cała trasa wg licznika to 34.73 km.

Więcej zdjęć TU
VIII Wielkie Sprzątanie Rzeki Rudy  37 km.    22-04-2017


Miasto Rybnik, grupa „Aktywni Team” i Klub Gaja zorganizowali akcję VIII Wielkie Sprzątanie Rzeki Rudy. Zbiórka na Przystani Kajakowo-Rowerowej - AKTYWNI w Rybniku Stodołach. W tym roku do spływających kajakarzy dołączyli rowerzyści, maszerujący z kijkami sprzątając okoliczne lasy i żeglarze sprzątając Jezioro Rybnickie. Odbyło się zapisywanie i rozdanie worków na śmieci. Mimo niesprzyjającej pogody (deszcz i wiatr) przybyło dosyć sporo uczestników. Spływ kajaków rozpoczął się po krótkiej odprawie i omówieniu zagrożeń, jakie można się spodziewać podczas spływu. Następnie udaliśmy się nad brzeg rzeki gdzie nastąpiło uroczyste jej otwarcie i start kajakarzy, rowerzystów, maszerujących Nordic Walking była godz. 10.15. Pogoda się poprawiła wyszło słonko, ale było wietrznie. Jedną z atrakcji był powrót kolejką wąskotorową z Rud do Paproci a następnie rowerami do Stodół na przystań. Można było skontrolować stan zdrowia dzięki uprzejmości Puls-Med i inne atrakcje. Niestety nie mogłem uczestniczyć do końca akcji, Ruszyłem w drogę powrotna już o około godz. 14.00 trasą: Stodoły, wzdłuż torów kolejowych do Grabowni, Golejowa, Wielopole, ścieżką rowerową obok Rudy a następnie ścieżką wzdłuż Nacyny do Rybnika. Piękne podziękowanie dla uczestników akcji jak i dla organizatorów za wspaniała imprezę. Cała trasa wg licznika to 37km.
Więcej zdjęć TU
Rybnik - Kamień - Książenice   31 km      21-04-2017


Krótki wypad z kolegami do Kamienia i Książenic. Trasa Rybnik - Ruda tu miejsce spotkania, przejazd prze mostek nad Rudą do Zagrody Leśnika, drogą pożarową 35 Krzywa przez przejazd kolejowy do drogi Jodłowa, obok nieczynnego basenu i pluskadełka do drogi Hotelowa w Kamieniu. Dalej drogą Arki Bożka do restauracji "Babilon" w Kamieniu. Następnie Książenice drogą leśną Klimka do skrzyżowania z drogą leśną prowadzącą do Wielopola. Cała trasa wg licznika to 32.46 km. Pogoda dobra choć było zimno.
Więcej zdjęć TU
Rybnik - Wielopole    15 km   18-04-2017

Krótki wypad z kolegą do Wielopola

Pietrowice Wielkie - procesja   101 km     17-04-2017

Wyjazd do Pietrowic Wielkich by zobaczyć i uczestniczyć w tradycyjnej Wielkanocnej Procesji Konnej w Poniedziałek Wielkanocny. Wyjechaliśmy w trójkę z Rybnika trasą: Jejkowice, Sumina, Nowa Wieś, Żytna, Markowice, Las Miejski Obora, Racibórz - tutaj dołączyła do nas koleżanka, dalej to Lekartów, Cyprzanów i Pietrowice Wielkie. Zbiórka wszystkich uczestników procesji na terenie Centrum Społeczno Kulturalnego. Wyjście spod kościoła św. Wita, Modesta i Krescencji i przejście procesją konną do drewnianego Kościółka Św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich. Droga powrotna: Pietrowice Wielkie, Lekartów, Wojnowice, Bieńkowice, Tworków, Krzyżanowice, Buków, Lubomia, Pogrzebień, Rzuchów, Rydułtowy i Rybnik.
Cała trasa wg licznika to 101 km.

Więcej zdjęć TU

Kobiór - Wiosenny Zlot Kolarski       85 km       09-04-2017

Wyjazd na Wiosenny Zlot Kolarski XX rozpoczęcie sezonu kolarskiego do Kobióra zorganizowany przez KTK "Gronie" Tychy. Wyjechaliśmy w dwójkę trasą: Rybnik, Przegędza, Stanowice, Bełk - tu drewniany kościół św. Marii Magdaleny foto, Orzesze, Zawiść - pałac wybudowany w XVIII w foto. Gostyń - schron "Sowiniec" foto i meta Parking Restauracji "Pod Sikorką" w Kobiórze foto. Zjechało się dość sporo rowerzystów, były konkursy, grochówka, puchar dla Najliczniejszej Rodziny i puchar dla Najliczniejszej Drużyny, Zabawa przednia pogoda dopisała. Trasa powrotna: Kobiór, Zagoń, Królówka - Przystanek Pizzeria foto, Woszczyce, Palowice, Szczejkowice, Przegędza, Paruszowiec i Rybnik. Piękne podziękowania dla uczestników i organizatorów zlotu. Cała trasa wg licznika to 89 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątka i naklejka:


Katowice - Lotnisko Muchowiec 87 km        08-04-2017

Wyjazd do Katowic na Wiosenne Spotkanie Rodzinne zorganizowane przez Rodzinny Klub Kolarski "Wagabunda" cel to uczczenie XII rocznicy śmierci Jana Pawła II oraz złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą spotkanie mieszkańców z Ojcem Świętym w 1983 roku foto. W pociągu spotkaliśmy sympatyczną młodą osobę panią Aleksandrę foto, która dotrzymywała nam towarzystwa aż do Katowic. Zbiórka rowerzystów przy Teatrze Śląskim im Stanisława Wyspiańskiego foto, a metę zlokalizowano na lotnisku Muchowiec. Pierwszą z atrakcji było zwiedzanie Muzeum Historii Gitary, gdzie o instrumentach opowiadał pan Leszek foto. Następnie ruszyliśmy w drogę cała grupą w kierunku lotniska Muchowiec, tutaj było uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą JPII i modlitwa foto, były do zdobycia puchary foto za quiz krajoznawczy i nie tylko i dla najliczniejszej drużyny klubowej, była herbata, kawa, czekoladki i upominki. Wstąpiliśmy też do restauracji "Odlot", gdzie uzupełniliśmy napoje i zrobiłem kilka zdjęć wnętrza lokalu  foto oraz zdjęcia z panią kelner foto. Nas czekała droga powrotna trasą: przez Lasy Murckowskie, Tychy - tutaj było zwiedzanie Muzeum Browaru i Muzeum Miejskie foto, Królówka - tu znakomita restauracja "Przystanek Królówka" , gdzie serwują pizzę prosto z pieca foto, Paprocany - Hotel Piramida" foto i zameczek Myśliwski foto. Restauracja "Trzynastka", gdzie podają b.dobre piwo foto, Kobiór, Zagoń, Woszczyce, Palowice, Szczejkowice, Przegędza i Rybnik. To tylko nieliczne atrakcje i miejsca gdzie zaglądaliśmy, a było tego dosyć dużo. Impreza bardzo udana uczestników sporo, to zapewne dzięki pięknej pogodzie. Piękne podziękowanie dla wszystkich uczestników spotkania oraz organizatorów i pozdrawiam!
Cała trasa wg licznika to 87 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:


Rudy - Łącza - Pilchowice   75 km     02-04-2017


Niedzielny wyjazd w trójkę do Rud foto, gdzie oczekiwali nas znajomi rowerzyści, by wspólnie ruszyć w dalszą drogę. Trasa wiodła: Rybnik, Stodoły - tu dołączyła do nas znajoma foto, następnie Paproć, Rudy, Brantołka - i spotkanie z rowerzystami foto, dalej już razem drogą leśną Kotlarską do kaplicy św. Magdaleny foto następnie w stronę wieży obserwacyjnej ppoż. foto i Łącza – obiad w Pałacyku Leśnym foto. Powrót: Łącza, Rachowice, Łany Wielkie, Sośnicowice, Smolnica, Leboszowice, Pilchowice, Ochojec, Golejów, Wielopole i Rybnik. Wycieczka udana, pogoda wspaniała. Piękne podziękowania dla wszystkich uczestników wycieczki za towarzystwo. Cała trasa wg licznika to 77, 40 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątka i wizytówka:Szczejkowice - XXI Rajd " Ramżów"   37 km      01-04-2017


Rajd zorganizowany przez PTTK Koło "Ramża" Czerwionka - Leszczyny. Metę zlokalizowano na terenie Baru „Borowik” w Szczejkowicach. Ruszyliśmy z Rybnika grupą 8-mio osobową w stronę Szczejkowic. Tarasa: Rybnik, Piaski, Kuźnia Ligocka, Szczejkowice i Bar "Borowik", tu na miejscu zastaliśmy znajomych rowerzystów i zgodnie z regulaminem o godz. 11.00 rozpoczęła się impreza. Zabawa przednia, były konkursy i związane z nimi nagrody. Powrót: Szczejkowice, pod autostradą A1, drogą leśną do Przegędzy, Bar "Pod Lasem", Kamień, Wielopole i Rybnik. Dziękuję organizatorom spotkania i wszystkim uczestnikom z udział w tej imprezie. Impreza jak i pogoda jak najbardziej udana. Cała trasa wg licznika to 39 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątki i naklejka:wykonanie LuKaS