Marzec

 

Pętla po okolicy 16 km       30-03-2017

Krótki popołudniowy wyjazd z kolegą po okolicy. Pogoda ładna, cała trasa wg licznika to 17 km
W trzech do Czech        79km           29-03-2017


Wyjazd w trzech do Czech trasą: Rybnik, Wodzisław Śl. Czyżowice, Odra, Olza, Zabełków, Chałupki - tu w Chałupkach dojechała do nas para znajomych rowerzystów foto  i po wspólnej fotce foto i korekcie trasy postawiliśmy jechać dalej razem, następnie to Antośovice, Landek Park - muzeum górnictwa foto, Trebovicky park foto, jezioro Hlucinske, gdzie podziwialiśmy wyczyny windsurfingowców foto. Miasto i rynek Hlucin foto oraz zwiedzanie muzeum foto, Darkovickie czołgi foto i do Chałupek, gdzie czekał na nas pociąg do Rybnika foto. Cała trasa wg licznika to 79 km, a wraz z przejazdem koleją to 107 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:
Żory - odwiedziny.     57km      28-03-2017


Wyjazd do Żor do znajomej rowerzystki a zarazem "Przodownik Turystki Kolarskiej" pani Stefanii foto. Ruszyliśmy w trójkę o godz. 09.00 trasą Rybnik, Gotartowice, Rowień, Żory - tu już czekała na nas pani Stefania, była kawa, herbata oraz znakomity żurek. Droga powrotna prowadziła obok wieży Gichta foto i stawów hodowlanych do znanego z dobrej wody źródełka foto. Przy źródełku spotkaliśmy "Grupę Rowerową Murdzki", jak przy takich okazjach nie obyło się bez wspólnej fotki. Dalej to Szczejkowice, Przegędza i "Bar Pod Lasem", Leszczyny, Książenice - tu znowu spotkaliśmy znajomych rowerzystów foto. Jadąc ścieżką leśną w stronę kapliczki "Hubertus" foto natrafiliśmy na trzy małe groby foto, kto tam został pochowany nie wiadomo, ale ktoś je odwiedza. Dalej przez Wielopole i do Rybnika. Pogoda dopisała. Cała trasa wg licznika to 60.67 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątka:
Rybnik - okolice elektrowni.   15 km        27-03-2017


Krótki popołudniowy wypad po okolicy Rybnika i elektrowni z kolegą. Pogoda piękna, to też ruszyliśmy w trasę.
Więcej zdjęć TU
Zawiść - Pokój.   336 km         26-03-2017


Wyjazd do Zawiści w gminie Pokój, cel to odwiedzenie wnuczki. Wyjazd był możliwy dzięki życzliwości kolegi, który poświęcił swój czas i własny samochód. Ruszyliśmy w drogę o godz. 09.00 tzn. ja i kierowca Lucek z Rybnika do Pszowa, gdzie zabraliśmy moją córkę i młodszą wnuczkę foto. Trasa: Rybnik, Racibórz, Polska Cerekiew, Opole, Pokój i Zawiść. Na miejsce przyjechaliśmy o godz.11.40 foto. Spotkanie było pełne radości i wzruszeń. Była kawa, herbata a później wypad do Wołczyna na zakupy. Niestety wszystko, co dobre też się kończy i przyszedł czas na pożegnanie foto. W drogę powrotną wyjechaliśmy ok godz. 14.50 trasą: Zawiść, Szum, Wierzchy - tu GPS pokierował nas drogą leśną nienadającą się do jazdy samochodem, wyboje i dziury foto1, foto2 tak było aż do miejscowości Zagwiździe, dalej to Dąbrówka Łubniańska, Zawada, Opole, Opole Południe i wjazd na autostradę A4 foto, autostradą do wyjazdu Gliwice Bojków i do Rybnika. Pogoda dopisała. Jeszcze raz dziękuję koledze Luckowi w imieniu mojej córki i własnym. Lucek jesteś gość!!
Więcej zdjęć TU
Żory - Topienie "Marzanny"    44 km      25-03-2017


Wyjazd do Żor na coroczne Topienie "Marzanny" zorganizowany przez Klub Turystyki Kolarskiej PTTK „WANDRUS” w Żorach i Zarząd Dzielnicy Kleszczówka w Żorach. Pogoda dopisała, były zabawy, konkursy, puchary, medale, pieczenie kiełbas i inne atrakcje. Wspaniała zabawa i co ważne dużo dzieci. Piękne podziękowania organizatorom jak i uczestnikom.
Więcej zdjęć TU
Pieczątki:Racibórz - Marzanna 2017      71 km          21-03-2017 


Wyjazd do Raciborza na powitanie Wiosny „Marzanna 2017” zorganizowany przez Oddział PTTK w Raciborzu. Trasa: Rybnik, Jejkowice, Sumina, Lyski, Nowa Wieś, Żytna, Marklowice, Las Obora i Racibórz. Powrót: Racibórz, Dębicz, Lubomia, Nieboczowy, Rogów, Czyżowice, Wodzisław Śl. Zamysłów i Rybnik. Nie obyło się od zwiedzenia zamku Piastów oraz znajomej w Czyżowicach. Cała trasa wg licznika to 73 km
Więcej zdjęć TU
Pieczątki:Tworóg Mały - Topienie Marzanny.   47 km   19-03-2017  

Wyjazd do Tworoga Małego na coroczne Topienie Marzanny zorganizowany przez TKK PTTK im. Wł. Huzy Gliwice. Wyjechaliśmy grupą o godz 08.30 trasą: Rybnik, Stodoły, Rudy, Kotlarską na "Orły" i Tworóg Mały.
Było pieczenie kiełbas, konkursy, zawody. Pogoda słoneczna ale  wiatr też dawał się w znaki. Piękne podziękowania dla organizatorów i uczestników wyprawy. Powrót:  Bargłówka, Rudy i Rybnik. Licznik rowerowy zapisał  48 km. 

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:


Czechy - Karvina - Bohumin   75 km        17-03-2017


Wyjazd do Czech z kolegą Bogdanem. Cel wyjazdu to zakupy i po dobre piwo. Wyjechaliśmy o godz. 08.00 trasą: Rybnik, Zamysłów, Chwałowice, Jankowice, Świerklany, Połomia, Mszana, Moszczenica, granica Polsko-Czeska foto, Prstna, Petrovice u Karviny - zameczek foto, Dolni Marklovice pierwsze zakupy foto, Łaźnie Darkow. Powrót: Karvina - i rynek pełen atrakcji foto, Stare Miasto, Detmarovice, Dolni Lutyne, Novy Bohumin, Stary Bohumin - zakupy foto i Chałupki. W Chałupka zdecydowaliśmy by w dalszą drogę wykorzystać kolej i tak uczyniliśmy pociąg był o godz. 16.44 foto, do Rybnika dojechaliśmy o godz. 17.24 foto. Cała trasa wraz z przejazdem pociągiem to 102 km, na liczniku rowerowym wybiło 75.56 km. Dziękuję Bogdanowi za udział w tym wyjeździe. Więcej TU
Pieczątki:Katowice - Nikiszowiec      110 km        16-03-2017


Wyjazd do Katowic celem odwiedzenie obiektów krajoznawczych wytypowanych w książeczce KOT, chodzi o gmach Województwa i Sejmu Śląskiego foto oraz osiedle robotnicze Nikiszowiec foto. Trasa wiodła: Rybnik, Czuchów, Dębieńsko, Bujaków, Paniowy, Panewniki, Brynów, Park Tadeusza Kościuszki, Urząd Wojewódzki i Sejm Śląski oraz Nikiszowiec. Powrót to: Nikiszowiec, Giszowiec, Lasy Murckowskie i tu niespodzianka, chodzi o tablice tras rowerowych a na jednej z nich widnieje moje nazwisko foto, Piotrowice, Mikołów, Łaziska Górne, Orzesze, Przegędza i Rybnik i jak za każdym razem dużo atrakcji po trasie, że nie sposób wszystkiego opisać. Pogoda niesprzyjająca rowerzystom zbyt silny wiatr, który skutecznie utrudniał jazdę. Mimo to cel został osiągnięty, cała trasa wg licznika to 115.65 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątki:
Tworóg Mały    72 km        08-03-2017


Wyjazd do Tworogu Małego, gdzie atrakcją ma być coroczne Topienie Marzany w rzece "Bierawka". W trasę ruszyliśmy w trójkę o godz. 09.00. Trasą z Rybnika, Stodoły, Rudy - tu na polanie jadąc Kotlarską w stronę kaplicy św. Magdaleny został świeżo opisany pamiątkowy kamień poświęcony Leśniczemu Józefowi Ślązakowi foto, opis tego kamienia jak i innych kamieni w lasach rudzkich wykonuje Firma Reklamowa Tęcza z Bargłówki. Piękne dzięki IM za to! Skręcamy w stronę kaplicy św. Magdaleny foto tu zapadła decyzja, by odszukać mostek nad rzeką "Bierawką", napotykamy trudności, gdyż na ten mostek nie prowadzi żadna ścieżka. W końcu zostaje odnaleziony ale znowu niespodzianka, wejście jak i wyjście z mostka jest oplecione  łańcuchami i zamknięte na kłódki, ze względu  bezpieczeństwa (spróchniałe deski) foto. Dalej to Sierakowiczki, gdzie zjedliśmy obiad w "Smakoszu" foto i miejsce docelowe Tworóg Mały, tu z kolei odwiedziliśmy "Gerardówkę" foto, miejsce spotkań kolarski w trakcie Topienia Marzanny oraz dom pani Sołtys foto, która opieczętowała nasze książeczki KOT potwierdzając pobyt w Twarogu Małym. Następnie wróciliśmy na ul. Rocha w celu odszukania kapliczki św. Rocha foto i znów niespodzianka, bowiem w czasie dojazdu do kaplicy natrafiliśmy na głaz narzutowy na małym wzniesieniu o którym nikt wcześniej nie wspominał foto. Przy kaplicy św. Rocha spotykamy znajomego rowerzystę z Gliwic foto. Dalej jadąc w stronę Bargłówki na DK 919 "Raciborska" mijamy pamiątkowy kamień Nadleśnictwa Rudziniec foto, dalej to Bargłówka "Grillo Wędzarnia" z słynnym orłem foto. W Pilchowicach  miłe spotkanie w kawiarni "Kaprys" foto z obsługą i panem Marianem foto, który zna historie Pilchowic i chętnie o niej opowiada. Dalej to Książenice, Czerwionka Leszczyny - stały punkt, czyli "Bar Pod Lasem" no i Rybnik i tzw. "Nasza Drewutnia" foto. Reasumując, dzień bardzo udany, wiele nowych atrakcji i poznanych osób za co pięknie dziękuję kolegą za udział w tym wyjeździe jak i wszystkim osobą napotkanym w czasie tego wyjazdu. Pogoda dopisała, cała trasa wg licznika to 73.76 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątka:
Dedovka
- Wielka Racza  04-03-2017

Dedovka - Wielka Racza Wycieczka autokarowa-trekkingowa.
"Zimowy spacer do schroniska PTTK Wielka Racza" zorganizowany przez Koło PTTK Ramża i MOSiR Czerwionka Leszczyny. Tu nie ma co pisać, po prostu brak słów by przekazać to, co udało mi się zobaczyć i sfotografować, zdjęcia nie oddają tego, co oferuje rzeczywistość, po prostu trza tam być!!. Widoki zapierające dech w piersiach i do tego wspaniali uczestnicy wycieczki i pogoda, chociaż bardzo wiało. Piękne podziękowania dla organizatorów wyjazdu, dla kierowcy i wszystkich uczestników wycieczki!Więcej zdjęć TU
Pieczątki:


wykonanie LuKaS