Sierpień 2017

Rezerwat Łężczok i inne stawy.    57 km     30-08-2017

Wyjazd celem odwiedzenie Rezerwatu Przyrody "Łężczok" a także innych stawów hodowlanych na których występuje wiele ptaków wodno-błotnych. Trasa prowadziła na zachód od Rybnika w stronę Markowic. Stawy prywatne w lesie Rosochacz - tzw. Księżok foto, Zalew Gzel i stawy hodowlane na Gzelu foto, Stawy - łowisko "Taaka Ryba" - tu spotkałem ojca właściciela łowiska pana Koczy Damiana foto, stawy w Suminie foto, stawy pomiędzy Górkami Śląskimi a Szymocicami, gdzie ostatnia wichura zdmuchnęła przyczepę stróża do stawu foto . Stawy gospodarstwa Rybnego - Kuczera A, stawy w Babicach - Babiczok foto, Rezerwat Łężczok - ambona obserwacyjna ptaków1 foto, ambona  obserwacyjna ptaków2 foto, Dąb Sobieskiego foto, Pałacyk myśliwski foto, Markowice - kościół foto, foto, stawy w Dzimierzu foto i Lyskach foto. Dalej to Gaszowice, Jejkowice i Rybnik. Cała trasa wg licznika to 60,33 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Pojezierze Palowickie i inne stawy.    53 km.         27-08-2017

Wyjazd ten, to objazd prawie wszystkich stawów hodowlanych, na jakie można trafić m.in. w Gotartowicach, Rowniu i na Pojezierzu Palowickim. Trasa wiodła: Rybnik, Gotartowice - stawy hodowlane Kencerz, staw Adlerowiec, stawy Biesa i Pojezierze Palowickie - stawy, Gorbocz, Gichta, Stawy Łańcuchowe, Jesionka, Nowy, Piecok, Weglornik, Wieczerowiec II, Wieczerowiec I, Łowczak i Koliak. Staw z Chatką na wodzie (Chatka Shreka), staw prywatny z podobną chatką, źródełko wody, prywatne stawy Płowik. Szczejkowice, nad autostradą A1 prze las do polany Kanetowiec - dwa stawy, staw prywatny na ścieżce Stara Bana, stawy prywatne za wiaduktem kolejowym w stronę Paruszowca i staw na Paruszowcu. Zdjęcia w/w stawów jak i ślad całej trasy można zobaczyć klikając na zielony baner pod pieczątką. Cała trasa wg licznika to 57.51 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątka:

Lasy Rudzkie. Szymocice - Rudy     51 km      24-08-2017

Wyjazd do lasów rudzkich w których można odnaleźć różne ciekawe miejsca m.in. stawy hodowlane  na Gzelu foto, jeziorko Goj foto, grób Ani Piela foto, rzeźbę Janika - założyciela Jankowic foto, Czerwony Mostek foto, Grab - Pomnik przyrody foto, Szpitalik Rogera foto - teraz to Ośrodek edukacji ZPKWS, dąb Cysters foto, reper foto, Aleja ŚDM foto, Zaczarowana Chata foto, Stacja kolejki wąskotorowej foto. Trasa wiodła: Rybnik, Gzel, staw Buczkowiec foto, Szymocice, Jankowice, Rudy, amfiteatr BUK foto, uroczysko Hubertus foto, Stodoły - przystań kajakowo-rowerowa foto, Ośrodek wypoczynkowy STODOŁY foto, przystań Kotwica foto, Molo - pomost rekreacyjny foto, budowana ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki Nacyna foto, przejazd pod mostem na ul. Kotucza foto i do domu.  Cała trasa wg licznika to 54 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:


66 Zjazd Turystów Kolarzy dzień drugi.    35 km.        13-08-2017

Dzień drugi rozpoczął się od wyjazdu z campingu foto. do bazy zjazdu na ul. J. Słowackiego.  Z bazy zjazdu ruszyliśmy całą grupą i pod eskortą policji do  Zamku Piastowskiego foto i film. Uroczyste otwarcie zjazdu odbyło się w niedzielę o godz. 11.00 foto na zamku wraz z poczęstunkiem foto. Było można także zwiedzić zamek z przewodnikiem lub  indywidualnie foto. Atrakcją był wystąp Klub Poezji Śpiewanej „ATLANTYDA” z Raciborza foto. Ponadto były pokazy aikido  w wykonaniu zawodników foto oczywiście beze mnie oraz trialu w wykonaniu Łukasza Kowala film.

Więcej zdjęć TU   
Pieczątka, identyfikator i odznaka:


66 Zjazd Turystów Kolarzy - Racibórz    35 km.        12-08-2017

Rozpoczął się 66 Zjazd Turystów Kolarzy w dniach 12-19.08.2017 w Raciborzu. Ruszyliśmy w trójkę w stronę Raciborza z koleżanką Stefanią i Bogdanem o godz. 10.00 foto. Trasą: Jejkowice, Lyski, Nowa Wieś, Markowice - Zaczarowany Ogród foto i Chatka Skrzata foto obok restauracji "Leśna Obora", gdzie zdobyłem pieczątkę do książeczki KOT.  Przed zgłoszeniem się w bazie na ul. Juliusza Słowackiego w Raciborzu foto udaliśmy się na pierogi do Pierogarni Staropolskiej foto, a następnie do bazy i po  sprawdzeniu listy obecności foto i pobraniu pakietu startowego  udaliśmy się na miejsce noclegowe na camping Obora foto.  Zlot jest imprezą międzynarodową, w której w tym roku na listę wpisało się ostatecznie 502 rowerzystów z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy. W pakiecie startowym znajdowało się m.in. koszulka zlotowa, bidon, znaczek zlotowy, mapa, identyfikator uczestnika i na rower. Uczestnicy przez tydzień będą przebywać na ziemi raciborskiej, poznawać ją, zwiedzać ciekawe obiekty i zabytki. W trakcie zlotu uczestnicy pokonywać będą codziennie dwie trasy rowerowe, m.in. na Górę Św. Anny, do Baborowa, Opactwa Cystersów w Rudach oraz czeskich miast Ostrawa i Opava.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Zbiornik Dziećkowice     141 km        09-08-2017

Wyjazd celem zwiedzenia Zbiornika Dziećkowice a przy okazji również inne ciekawe miejsca po trasie przejazdu. Trasę ułożyłem w ten sposób by jak najszybciej dojechać do celu a jednocześnie jak najwięcej zwiedzić. Trasa wiodła: Rybnik, Szczejkowice, Palowice - dworek foto, Gostyń - pomnik foto, źródełko foto niestety suche, Żwaków - kościół foto, Urbanowice - pomnik foto, Jaroszowice, Lędziny - plac Farski foto, Imielin - Urząd Miasta foto i cel wyjazdu Zbiornik Dziećkowice - foto. Trasa powrotna: Chełm Śląski - Urząd Gminy foto, Goławiec - kościół foto, Górki, Bieruń - Granitoid foto Sanktuarium foto1 Stara Studnia foto2, Cielmice, Paprocany foto, Promienice - Pałac myśliwski foto, Kobiór - zabytkowy most foto, Zgoń, Królówka -  Restauracja foto, Woszczyce, Pojezierze Palowickie - Chatka Shreka foto, Szczejkowice - restauracja Borowik foto, Rowień, Gotartowice i Rybnik foto. Zdjęcia powyżej przedstawiają tylko niektóre ciekawe miejsca, a jest ich dużo więcej. Wyjazd rozpocząłem wczesnym rankiem bo już o godz. 04.30. Pogoda piękna. O zbiorniku Dziergowice nie będę pisać tu jest opis i historia klik. Cała trasa wg licznika to 147 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Wielopole      17 km                   08-08-2017

Krótki wyjazd do Wielopola do rodziny, a przy okazji zobaczyć postępy robót przy budowie ścieżki rowerowej pod mostem na ul. Kotucza. Trasa wiodła: Rybnik, Zebrzydowice - Las Rosochacz, Maroko Nowiny, Śródmieście, Rybnik - Ruda, Wielopole. Powrót: Wielopole, Orzepowice, Borki, Las Rosochacz i Rybnik. Cała trasa wg licznika to 17.95 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątka:Stodoły - Nędza - Rudy 59 km           05-08-2017

Wyjazd celem zapoznania się z kluczowymi miejscami przebiegu trasy powrotnej z dwudniowego rajdu Rybnik - Racibórz Obora - Rybnik w dniach 02-03.09.2017. Trasa powrotna przebiegać będzie przez Łężczok i wyjazd na ul Rudzką, a następnie przez Nędzę i za torami skręcamy w ul. Myśliwską, dalej czerwonym szlakiem ścieżką Polaczkowa na Krasiejów i do Rud. Właśnie chodzi m.in. o ścieżkę rowerową Polaczkowa, która obecnie jest chwilowo zamknięta z uwagi na wiatrołomy i pracujący tam ciężki sprzęt foto. Mamy nadzieję, że do września zostanie otwarta. My przejazd zaryzykowali pomimo jej zamknięcia i nie polecam nikomu tą ścieżką się poruszać, grożą za to wysokie mandaty od 300 zł wzwyż. Z Rud kierujemy się do Stodół na Przystań Kajakowo-Rowerowa "Aktywni" foto gdzie prawdopodobnie będzie zakończenie wycieczki. Ślad trasy na poniższej mapie nie jest tym, którym będzie prowadzona wycieczka z Raciborza do Stodół. Cała dzisiejsza trasa wg. licznika to 61.88km. Cała trasa wg. licznika to 61.88km.

Więcej zdjęć TU
MOSiR - Rybnik   9 km     04-08-2017

Spotkanie w siedzibie MOSiR-u w Rybniku celem ustalenia przejazdu tras w dniach 02.03-09-2017. W ramach rajdu kolarskiego Rybnik - Racibórz Obora. Ustalono prawdopodobną trasę przejazdu w dzień 02-09-2017. Start kąpielisko Ruda, przez Nowiny, Zebrzydowice, Jejkowice, Sumina, Lyski, Nowa Wieś, Żytna, Marklowice i MOSiR Racibórz - kemping Obora. Tu też będziemy nocować. Oczywiście podczas przejazdu będą miejsca na odpoczynek. Cała trasa to ok 25 km. Drugi dzień 03-09-2017 to prawdopodobna trasa: Racibórz MOSiR, Arboretum Bramy Morawskiej, mini Zoo, Zaczarowany Ogród, Markowice, Łężczok, Nędza, Jankowice - leśniczówka Krasiejów, leśniczówka "Wildek". Rudy, Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej Stodoły - Przystań Kajakowo-Rowerowa "Aktywni" i tu zakończenie wycieczki. Cała trasa to ok 32 km.


wykonanie LuKaS