Wrzesień 2017

 

Gogolin - Zakrzów       142 km.       26-09-2017r.

Wyjazd do Gogolina, Zakrzowa i Lesisko. W Gogolinie odszukanie pomnika Karolinki i Karlika  foto a w Zakrzowie tzw. "Zakrzowskiej szpicy" foto oraz ruin folwarku w Lesisku foto. Trasa: Rybnik, Kuźnia Raciborska, Kędzierzyn Koźle, Zdzieszowice, Gogolin. Powrót: Gogolin, Góra Szpica, Dąbrówka, Zakrzów - pałac Lucja foto, Oleszka, Lesisko - ruiny folwarku "Leśnik", Żyrowa - pałac Hrabiów von Gaschin foto, Leśnica, Zalesie Śląskie, Goszyce, Rudy, Stodoły i Rybnik. Cała trasa wg licznika to 149.30 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątka:

Wilcze Gardło - Żernica.      58 km      19-09-2017r.

Wyjazd celem odszukania kamieni pamiątkowych, zabytkowych drewnianych kościołów oraz innych ciekawych obiektów. Trasa wyjazdu: Rybnik, Orzepowice, Stodoły - meandry Rudy foto, ścieżką leśną foto do Stanicy - zabytkowa stacja kolejki wąskotorowej foto, Pilchowice foto, Leboszowice foto, Smolnica - zabytkowy kościół św. Bartłomieja foto, Wilcze Gardło - tajemnicze osiedle foto, Żernica - zabytkowy kościół św. Michała Archanioła foto, Nieborowice - pomnik ku czci ofiar pomordowanych przez Niemców foto i nieczynna wąskotorowa stacja kolejowa foto, Kuźnia Nieborowska, Wilcza - zabytkowy kościół św. Mikołaja foto, "Wilczarnia" - krzyż polny foto, foto1, Lasaki Pierwsze, ścieżką Lasoki i Klimka do Wielopola - nowo otwarty sklep rybny foto, nowo wybudowaną ścieżką rowerową foto do Śródmieścia na ul. Kotucza foto i do domu. Cała trasa wg licznika to 61. 24 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:


Na grzyby do Rud.        46 km                  15-09-2017

Spotkanie na "Kotwicy" foto  w dwóch ruszyliśmy w stronę Rud,  na Brantołce przy sklepie foto oczekiwaliśmy na trzeciego amatora grzybobrania i tak w trójkę ruszyliśmy do lasu w poszukiwaniu grzybów. Na drodze leśnej Kotlarska chwila odpoczynku przy zbiorniku p.poż. foto. Grzybów jak się okazało dość sporo foto, po uzbieraniu dostatecznej ilości ruszyliśmy ścieżkami leśnymi w stronę Bargłówki. Trasa: Rybnik, Orzepowice - Kotwica, Stodoły, Rudy, Brantołka, droga leśna Kotlarska foto, Bargłówka grillo-wędzarnia foto, Pilchowice kawiarnia "Kaprys" foto, Ochojec, Wielopole, Rybnik. Cała trasa wg licznika to 48.33 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątka:

Rybnik i okolice.     29 km                 10-09-2017

Popołudniowy wyjazd do centrum Rybnika a przy okazji zobaczyć jak przebiegają prace remontowe dróg oraz budowa ścieżki rowerowej. Trasa: Rybnik remont ul. Grunwaldzkiej foto, kościół św. Józefa Robotnika foto, rynek foto, ul. Jana III Sobieskiego foto, kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej foto, park tematyczny nad Nacyną foto, budowa ścieżki rowerowej pod mostem na ul. Kotucza foto, ścieżką rowerową do ul. Wierzbowej foto, budowaną ścieżką wzdłuż Nacyny do ul. Rudzkiej foto, nowo otwarty sklep i smażalnia ryb na ul. Rybackiej foto, Wielopole, Golejów foto, Grabownia foto, Stodoły - przystań kajakowo- rowerowa "Aktywni Team" foto, remontowana ul. Rudzka foto, przystań "Kotwica" foto, Zebrzydowice - las Rosochacz foto i do domu. cała trasa wg licznika to 30.13 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:


Těrlicko - przerwany wyjazd.       22 km             08-09-2017r.

Těrlicko - wyjazd na miejsce katastrofy lotniczej, która miała miejsce 85 lat temu w dniu 11 września 1932 r., w wyniku, której zginęli dwaj polscy lotnicy: kpt. Franciszek Żwirko i inż. Stanisław Wigura - link.
Ruszyliśmy całą grupą z rybnickiego rynku w drogę. Po pewnym czasie kolega zauważył, że z moim tylnym kołem dzieje się coś niedobrego, koło się wypacza. Niestety dla mnie wyjazd ten zakończył się dość szybko, bo po przejechaniu 12 km, to skutek pęknięcia dwóch szprych, a niektóre luźne. Dalsza jazda do Czech (ok.110 km tam i z powrotem) byłaby zbyt ryzykowna, postanowiłem więc zawrócić i oddać rower do serwisu. Prawdopodobną przyczyną pęknięcia szprych było zmęczenie materiału. Cała przebyta trasa wg licznika to 24.35 km.

Pieczątka:

Weekendowy Rajd Rowerowy - Racibórz.  77 km          02-09-2017

Weekendowy Rajd Rowerowy w dniach 02-03.09.2017. Zorganizowany przez MOSiR i PTTK w Rybniku. Trasa: Rybnik kąpielisko RUDA foto, Maroko Nowiny, las Rosochacz foto, Jejkowice foto, Górki Śląskie foto, Nędza, Babice, Łężczok , Markowice - Zaczarowany Ogród , Racibórz foto. Powrót: Racibórz, Markowice, Żytna, Nowa Wieś foto, Lyski, Sumina, Jejkowice foto i Rybnik. Jest to przebieg trasy, jaką przejechałem wraz z uczestnikami rajdu pierwszego dnia,  ja tego dnia wracałem do domu. W czasie przejazdu zwiedziliśmy m.in. Rezerwat Łężczok foto, Zaczarowany Ogród foto i Racibórz - tu zwiedziliśmy Browar Zamkowy Racibórz foto, Powrót z Raciborza do Ośrodka OSiR "Obora" i przydzielonych domków na kempingu foto. Tu się pożegnałem  i ruszyłem w drogę powrotną. Piękne podziękowania dla organizatorów rajdu jak i dla pani przewodnik po browarze Pani Małgosi foto, która w sposób profesjonalny opowiadała o jego historii jak i o sposobie tworzenia piwa foto. Pomimo kapryśnej pogody humory dopisywały i atmosfera znakomita, to m.in. zasługa Pani Darii i Pana Arkadiusza foto oraz wszystkich uczestników wycieczki. Pogoda deszczowa z przejaśnieniem po południu. Cała trasa wg licznika to 81.77 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki i logo browaru:wykonanie LuKaS