Luty 2018Piece - Grabownia - Golejów.    33 km.           19-02-2018

Cel wyjazdu to odwiedzenie dalszej rodziny w Grabowni i Golejowie. U jednej z rodzin znajduje się zdjęcie z uroczystości weselnych z 1938 roku. Osoby znajdujące się na tym zdjęciu umożliwiają dalszą aktualizacje drzewa genealogicznego, które to założyłem. Trasa krótka; Rybnik, Piece, Gaszowice, Szczerbice, drogą leśną do Chwalęcic, Stodoły, Grabownia, Golejów, Wielopole i do domu. Cała trasa wg licznika to 36. 12 km.

Więcej zdjęć TU
Rybnik - Wielopole - Orzepowice   18 km   06-02-2018


Wyjazd do Rybnika na targowisko do szewca oraz do Foto–Studia na ul. Wojciecha Korfantego w celu wywołania zdjęć, a później do Wielopola. W Rybniku zrobiłem parę zdjęć co ciekawszym obiektom min. Gimnazjum Nr 1 foto, kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej foto2, słynnych żużlowcom na rodzie Gliwickim foto3, stadion KS ROW Rybnik foto, a w drodze powrotnej na tzw. Józefowcu przejeżdżałem obok schroniska dla zwierząt foto i cmentarza dla zwierząt foto, jest to wydzielone miejsce pochówku zwierząt domowych, stosowany jest też termin "Grzebowisko" foto. Miejsce to widziałem po raz pierwszy i byłem mile zaskoczony jak właściciele swych pupili ich grzebią i jak dbają o to miejsce foto. Dalej to Rybnicka Kuźnia - widok na elektrownie foto i nową ścieżką rowerową foto wzdłuż ul. Rudzkiej do "Przystani Kotwica" foto a następnie przez las do ul. M. Buhla i w kierunku lasu "Rosochacz" obok stawu hodowlanego foto i do domu. Cała trasa to wg licznika 19.26 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątki:


Radzionków - Miechowice     118 km                02-02-2018


Wyjazd do Radzionkowa celem dowiedzenia wnuczki, a w drodze powrotnej odszukać źródła w Lesie Miechowickim oraz ruiny oficyny pałacowej Thiele Wincklerów. Pogoda jak na tę porę roku dość dobra (tzw. okienko pogodowe), więc ruszyłem z rana tj. o godz. 06.00 w drogę foto. Trasa: Rybnik, Książenice, Krywałd, Knurów, Bojków, Ligota Zabrska, Sośnica, Zabrze, Biskupice, Rudzka Kuźnia, Bobrek, Karb, Bytom Północny i Radzionków. Powrót: przez Park Edmunda Osmańczyka, ścieżką leśną obok ruin Kaplicy Marii foto, foto1 Bytom - Miechowice - skwer Józefa Bonczola foto i ścieżką Relaksowa wzdłuż Lasu Miechowickiego obok leśniczówki foto, drogą Ronota, ścieżką Clary prowadzącej w okolice stawów foto i źródeł "Clara, Minna i Różane". Nie znalazłem źródełka "Clara", znalazłem źródło "Minna" foto i nie udało mi się odszukać ławeczki oraz źródła Różanego link. Powodem nie odszukania źródeł jest zbyt mało czasu, może innym razem. W lesie tym znajduję się też DPS "Wędrowiec" Krajszynka foto. W centrum Miechowic w Parku Ludowym znajdują się ruiny pałacu Thiele Wincklerów foto, jest ogrodzony. Dalsza droga powrotna biegła przez Mikulczyce, Szobiszowice, Gliwice - wieża Radiostacji Gliwickiej foto, Wójtowa Wieś, Ostropa, Smolnica, Leboszowice, Pilchowice, Ochojec, Golejów, Wielopole i do domu. Z tego wyjazdu najbardziej ucieszyła się wnuczka. Oczywiście podczas tego wyjazdu zobaczyłem dużo ciekawych miejsc, które zostały sfotografowane do obejrzenia w fotorelacji pod miniaturami.. Cała trasa wg licznika to 120.93 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątka:
wykonanie LuKaS