czerwiec


Taaka Ryba - Sumina 43 km      28-06-2016.
Wyjazd do Suminej do kompleksu "Taaka Ryba". Jest to miejsce położone pod lasem w zacisznym miejscu. Jest tam łowisko, restauracja  i hotel. Miejsce godne uwagi i polecenia. W trasę ruszyliśmy w trójkę, cel wyjazdu to wyznaczenie trasy najbliższego rajdu rodzinnego organizowanego przez MOSiR. Trasa, która jest widoczna po kliknięciu w zielony baner to trasa którą przejechaliśmy i to z tej trasy zostanie wyłoniona trasa dla MOSiR-u, która będzie miała ok 30 km. Start jak i meta będzie na parkingu przy kąpielisku Ruda. Jadąc z powrotem przez Chwałęcice skręciliśmy do Stodół  w celu wyszukania kolejnego miejsca na wyjazd. Cała trasa wg licznika to 46 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątki z wyjazdu: ta druga to logo z ich strony!



XI Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II  36km   19-06-2016.

Rozpoczął się XI Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II, chętnych do uczestniczenia było dużo, prawdopodobnie 14 grup po 20-25 osób. Dane te nie są potwierdzone ale zapewniam było nas sporo. Wyjazd spod Bazyliki był nieco utrudniony w związku na odbywające się Dni Rybnika oraz procesją ulicami naszego miasta z figurą Św. Antoniego i licznymi straganami wokół Bazyliki. Po spisaniu wszystkich uczestników rajdu i podzieleniu na grupy ruszyliśmy w trasę liczącą ok 28 km i wiodła z pod Bazyliki przez Stodoły, wokół Jeziora Rybnickiego, Grabownię, Golejów, Kamień, Wielopole i metą na stadionie w Rybniku. Na mecie rajdu organizatorzy zadbali o pamiątki jak i uzupełnienie kalorii wręczając każdemu uczestnikowi rajdu bon żywnościowy oraz niespodzianka, wejściówki na odbywający się KABAryjTON. Zapraszam również na stronę Łukasza. Trasa rajdu to ok 28 km, a z dojazdem na start rajdu i z powrotem do domu to wg licznika 39.12 km. Tutaj należą się podziękowania dla organizatorów za organizację, zadbanie o bezpieczeństwo jak liczny udział rowerzystów w rajdzie. Oby tak dalej!
Więcej zdjęć TU 



Test trasy XI Rajdu Papieskiego. 36km  17-06-2016.

Drugi przejazd trasą XI Rajdu Papieskiego z udziałem organizatorów rajdu w celu zaakceptowania zmian trasy, które zostały naniesione po pierwszym przejeździe. Zmiany zostały uwzględnione i czekamy na dzień 19-06-2016 na dzień rajdu. Cała trasa wg licznika to 37 km.



Test trasy Rajdu Papieskiego    36 km       14-06-2016.

Przejazd trasą wytyczoną przez MOSiR na dzień 19-06-2016 - niedziela w celu zapoznania się z trasą i w razie konieczności jej modyfikcja. Ta, która jest widoczna jest już po modyfikacji i czeka na zatwierdzenie. Cała trasa od Startu - godz.: 13.30, Plac Jana Pawła II w Rybniku (Bazylika Rybnik) do Mety - Stadion Lekkoatletyczny w Rybniku, przy ulicy Gliwickiej 72 (powrót wjazd od ulicy Żużlowej) to 28 km.
Pieczątki  z tego wyjazdu: Pieczątki pochodzą z Rodzinnego Parku Atrakcji - Rybnik Kamień.



Nysa - Głuchołazy - Rybnik     125 km     12-06-2016.

To już trzeci dzień pobytu w Nysie, czas wracać do domu. Wyjechałem wcześnie rano bo już o godz. 05.00. Wybrałem trasę prowadzącą przez Głuchołazy, Kondratów, Jarnołtówek, Pokrzywna i przez Czechy do Jindrichova, Arnultovice i Osoblahę, trasa ta oznaczona jako ścieżka rowerowa, w jej części początkowej jest nie do przejechania na rowerze, chodzi o to, że jest stromy podjazd na Svaty Roch (472 m) i byłem zmuszony rower prowadzić na sam szczyt tego wzniesienia, za to jazda na dół wymaga dobrych hamulców i oczywiście wspaniałe widoki. W Osoblahu miałem zamiar uzyskać pieczątkę tejże sławnej kolejki wąskotorowej, niestety tego dnia stacja była nieczynna. Dalej już po stronie polskiej do Głubczyc, Baborów, Racibórz, Markowice i Rybnik. Cała trasa wg licznika rowerowego to 128 km. Łącznie, w trzy dni zostało przejechane wg. licznika 363 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątki  z tego wyjazdu: Nowość! Pieczątka druga to pieczęć wytłoczona.



Nysa - Kamieniec Ząbkowicki   100 km      11-06-2016.

Dzień drugi wyjazdu nyskiego, dzień ten przeznaczyłem na zwiedzenie fortów i innych ciekawych obiektów oraz objazd wokół Jeziora Nyskiego, Jeziora Otmuchowskiego, Zbiornika Topola, zwiedzenie Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Powrót stroną południową przez Śrem, Topola, Branica, Kozielno, Paczków, Stary Paczków, Ścibórz, Frydrychów, przez kanał ulgi, Śliwice, Zwierzyniec, Wierzbno, Buków, Kwiatków, Siestrzechowice do Nysy. Zamierzałem objechać jeziora ścieżkami na wałach ale pewnymi odcinkami nie można było przejechać (ścieżki nie przejezdne) co powodowało znaczne utrudnienie, przykładem może być odcinek od Ligoty Wielkiej do Pomianowa Dolnego. Wracając do zwiedzania, rzeczą nie możliwą jest, by zwiedzić wszystkie forty i zabytki w Nysie w ciągu jednego dnia, na to trzeba kilkanaście dni albo więcej. Mnie udało się tak pobieżnie zobaczyć, odwiedzić: Bastion św. Jadwigi foto, Morawski foto, Regulicki foto, Cmentarz Garnizonowy foto, Wieżę Ciśnień foto, Fort Prusy foto i jego studnie główna głębokości 35m foto, odwadniająca gł. 25 m foto, Otmuchów zamek foto, Górę Zamkową z Mauzoleum foto i Pałacem Marianny Orańskiej foto ale tylko z zewnątrz, Paczków i jego wieże foto i ratusz foto, dwór w Frydrychowie foto, pałac myśliwski w Zwierzyńcu obiekt prywatny foto, ruiny pałacu Andreasa Jerina w Siestrzechowicach foto. Dzień zaczął się pogodą dość dobrą ale z czasem zaczął padać deszcz. Cała trasa wg licznika rowerowego to 103 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątki  z tego wyjazdu:



Rybnik - Nysa             129km      10-06-2016.

Wyjazd zaplanowany na trzy dni 10-12. 06 .2016 do Nysy. Dzień pierwszy wyjazd o godz. 6.00, przyjazd do Nysy o godz. 16.00. Trasa: Rybnik, Racibórz, Baborów, Głubczyce, Osoblaha, Krzyżkowice, Prudnik, Rudziczka, Piorunkowice, Niwnica, Nysa. Po drodze wiele obiektów warte uwagi min. ruiny Młyna Wodnego foto oraz nieplanowane zwiedzenie Groty w Rudziczce foto. Na miejscu już w Nysie postanowiłem zwiedzić dodatkowo centrum miasta: Bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki foto, Piękną Studnię foto, Jezioro Nyskie foto, Fort Wodny foto i inne ciekawe miejsca. Pogoda piękna, tylko wiatr sprawiał kłopoty. Cała trasa wg licznika rowerowego to 132.58 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątki  z tego wyjazdu:



Kroměříž - Olomouc    04-06-2016   autokar.
Wycieczka autokarowa zorganizowana przez PTTK Rybnik do Czech, a dokładniej to Kroměříž i Olomouc. W Kromieryżu celem był Ogród Kwiatowy w którym znajduje się labirynt zielonych ścian foto, oryginalne kwiaty foto, rotunda z wahadłem foto i rzeźbami foto, fontanny foto, oczka wodne, zabytkowe szklarnie, oraz kolumnada z posągami przedstawiającymi antyczne bóstwa foto i wiele innych ciekawych i godnych zwiedzenia miejsc. Olomouc nazywany Perłą Baroku, jedno z największych i historycznie najważniejszych miast Republiki Czeskiej. Historia Ołomuńca jest długa i bardzo bogata i nie sposób przedstawić jej krotko. W samym centrum Ołomuńca znajduje się Rynek Górny z ratuszem oraz kolumną Trójcy Przenajświętszej foto, budowla ma 35 metrów wysokości, co czyni ją najwyższą rzeźbą w Czechach i fontannami jak fontanna Cezara, jest najbardziej znaną i artystycznie najbardziej wartościową ołomuniecką fontanną (1725) foto oraz Rynek Dolny z fontanną Neptuna i kolumną  Maryjaną w tle foto. Jest też gotycka katedra św. Wacława foto, cerkiew św. Gorazda foto, willa Primavera foto. Pięknie odnowione kamienice z dbałością o detale architektoniczne foto. Gdzie by nie spojrzeć, tam należałoby wykonać zdjęcie. Jest tak jak powiedział nasz przewodnik Pan Piotr Polok foto, aby zwiedzić Olomouc, trzeba kilka dni. Tutaj należą się podziękowania dla Pana Piotra Poloka za fachową znajomość tematu i nie tylko, można było dowiedzieć się od Niego dużo więcej niż przewidywał program wycieczki. Podziękowania kieruję też do organizatorów wycieczki i Pana Bogdana foto, kierowcy autokaru. Pozdrawiam małą Zuzię foto, która dzielnie dotrzymywała kroku oraz wszystkich uczestników wycieczki. Więcej zdjęć TU
Pieczątki  z tego wyjazdu:


maj                                                           strona główna                                                             lipiec